برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
نحوه انجام تنظیمات مانیتور دوم

نحوه انجام تنظیمات مانیتور دوم

همانطور که در  مقاله مانیتور دوم گفته شد ، ویژگی مانیتور دوم در واقع به قابلیت استفاده از دو یا چند مانیتور به طور همزمان اشاره می کند . در این مقاله می خواهیم در رابطه با نحوه تنظیمات مانیتور دوم و سوم توضیحاتی را ارائه بدهیم .

قبل از انجام تنظیمات مانیتور دوم ،  اطمینان حاصل کنید که تمام کابل های لازم به مانیتور و رایانه وصل شده اند. این شامل کابل های برق و ویدیو مانند VGA ، DVIT،HDMI یا DisplayPort  می شود .اگر مطمئن نیستید ، همیشه می توانید از شماره ساخت و مدل مانیتور استفاده کرده و به صورت آنلاین راهنمای کاربر شرکت سازنده مانیتور را جستجو کنید تا در مورد نحوه اتصال مانیتور دوم ، اطلاعات بهتری کسب کنید.

نحوه انجام تنظیمات مانیتور دوم در ویندوز 10

اگرچه می توانید مانیتور دوم یا سوم را به هر یک از درگاه های ویدئویی موجود متصل کنید ، اما ممکن است هنگام انجام پیکربندی مانیتور دوم یا سوم ، کابل ها را اشتباه وصل کرده باشید. با وجود اینکه ممکن است مانیتورها در ظاهر کار کنند ، اما هنگام استفاده از ماوس و برنامه های دیگر با مشکل مواجه شوید و تا زمانی که آنها را به طور صحیح تنظیم نکنید ، مشکل بر طرف نخواهد شد .

برای  انجام تنظیمات مانیتور دوم در ویندوز 10 ،  مراحل زیر را دنبال کنید :

  1. Setting را باز کنید.
  2. بر روی System کلیک کنید.
  3. بر روی Display کلیک کنید.
  4. در قسمت “نمایش و تنظیم مجدد مانیتورها” ، هر صفحه را بکشید و رها کنید تا آنها را با توجه به چیدمان فیزیکی روی میز کار خود مرتب کنید.
  5. بر روی Apply کلیک کنید .
نحوه تنظیمات مانیتور دوم

نکته : هنگام تنظیم مجدد مانیتورها در صفحه Display Setting ، اطمینان حاصل کنید که مانیتور دوم و سوم به طور کامل تراز شده باشند . در غیر این صورت ، هنگام جابجایی ماوس بین مانیتورها ، به مشکل بر خواهید خورد .

پس از انجام تنظیمات مانیتور دوم یا سوم ، ویندوز 10 چیدمان فیزیکی صفحات را درک خواهد کرد و شما قادر خواهید بود در مانیتور دوم یا سوم کار کنید و برنامه ها را بدون مشکل اجرا کنید.

اگر مطمئن نیستید کدام مانیتور را انتخاب می کنید ، بر روی دکمه Identify کلیک کنید تا متوجه آن بشوید . اگر صفحه نمایش یکی از مانیتورها خاموش است ، مطمئن شوید به برق متصل است و کابل ویدئویی آن به درستی وصل شده است ، و دکمه Detect را بزنید. در صورتی که هنوز مشکلی دارید ، اتصالات آنها را مجدداً تنظیم کنید و دکمه Detect را دوباره امتحان کنید.

لازم به ذکر است که اگرچه برخی از  لپ تاپ های ویندوزی از مانیتور دوم و سوم پشتیبانی نمی کنند ، تمام رایانه های Apple MacBook این کار را انجام می دهند. اگر یک لپ تاپ مک دارید ، در صورت تمایل به اتصال مانیتور دوم خود بروید و تنظیمات آن را انجام دهید .

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا