زوم یا مایکروسافت تیمز : کدام برای شما مناسب تر است؟

با انتخاب برنامه ویدئو کنفرانس مناسب بیشترین بازدهی را از تیم خود به دست آورید. افزایش چشمگیر تعداد افرادی که در زمان گسترش کرونا ویروس مجبور شدند کار خود را از راه دور انجام دهند دفاتر را مجبور کرد با شرایط کنار آمده، خود را به روز کرده و استفاده خود از ابزارهای ارتباطی را به طرز چشمگیری افزایش دهند. در نتیجه انتخاب نرم افزار و برنامه ویدئو کنفرانس مناسب تبدیل به فاکتور مهمی شده است.

در این میان زوم (Zoom) و مایکروسافت تیمز (Microsoft Teams) دو تا از بزرگترین بازیگران این عرصه هستند. هر دوی این برنامه ها پیش از این نیز طعم موفقیت را چشیده و در بین کاربران محبوب بودند و شرایط کنونی نیز باعث شده تا رشد بی سابقه ای را تجربه می کنند.

هر دوی این سرویس دهندگان نقاط قوت و ضعف خود را دارند، پس بیایید نگاه دقیق تری به هرکدام از این برنامه انداخته تا با بررسی آنها از زوایای مختلف بتوانید بهترین برنامه ویدئو کنفرانس را برای خود و کسب و کارتان انتخاب نمایید.

طراحی ظاهری و راحتی استفاده

 

زوم در مقابل مایکروسافت تیمز: طراحی ظاهری و راحتی استفاده

راحتی در استفاده فاکتور مهمی است، مخصوصا حالا که بسیاری از افراد برای اولین بار میخواهند از این ابزارها استفاده کنند. هر دوی این ابزارها به تعبیر خود دارای ویژگی های طراحی مدرن بوده که به راحتی قابل استفاده و هدایت هستند. زوم در این زمینه برتری بیشتری نسبت به مایکروسافت تیمز دارد، که اصلی ترین دلیل آن به سادگی این است که زوم به طور قابل توجهی کارهای کمتری نسبت به مایکروسافت تیمز انجام میدهد.

زوم یک منوی ساده در اختیار شما قرار می دهد که هدف از طراحی آن این است که خیلی سریع شما را به جلسه تان رسانده و یا این امکان را به شما بدهد که خود کنفرانسی را طراحی و یا زمان بندی کنید.

در هنگام میتینگ زوم این اختیار را به شما می دهد که شرکت کنندگان در کنفرانس را به نحوه های مختلف به نمایش درآورده و امکاناتی از قبیل امکان به اشتراک گذاری صفحه نمایش، چت و همچنین ابزارهایی برای همکاری در اختیار کنفرانس دهنده و شرکت کنندگان در کنفرانس قرار می دهد. همچنین شخص کنفرانس دهنده انتخاب های گسترده ای برای کنترل اینکه چه کسی صحبت کند یا تصویر چه کسی نمایش داده شود در اختیار دارد.

برنده زوم(Zoom): مایکروسافت تیمز شانس زیادی برای رقابت در این زمینه ندارد. البته هر دوی این محصولات برای استفاده بسیار ساده هستند اما حجم گزینه های تنظیمات و همچنین برنامه های جانبی که به عنوان بخشی از مایکروسافت تیمز در دسترس هستند استفاده از آن را پیچیده تر می کند.

پشتیبانی از پلتفرم

 

پشتیبانی از پلتفرم زوم در مقابل مایکروسافت تیمز

هر دوی این سیستم ها در این زمینه بسیار فعال بوده و پشتیبانی گسترده ای برای اکثر سیستم عامل ها دارند. زوم روی سیستم عامل های Windows، macOS، Linux، Chrome OS، IOS و اندروید حضور دارد. البته یک سری محدودیت ها وجود دارند ولی هر کسی می تواند از طریق یک مرورگر و به حساب کاربری خود در زوم وارد شده و از خدمات این سرویس استفاده کند.

مایکروسافت تیمز نیز روی پلتفرم های مطرح Windows، macOS، Linux، Chrome OS، IOS و اندروید حضور داشته و همچنین این امکان روی مایکروسافت تیمز نیز وجود دارد تا از طریق مرورگر به حساب کاربری خود دسترسی داشته و از این سرویس استفاده کنید. استفاده از تمامی امکانات این سرویس ها روی مایکروسافت اج(Microsoft Edge) و گوگل کروم(Google Chrome) امکان پذیر می باشد.

برنده پشتیبانی : مساوی. هر دوی این ابزار ها امکان استفاده روی اکثر پلتفرم های مطرح – هم موبایل ، دسکتاپ و هم لپ تاپ را دارند. بنابراین انتخاب یکی از آنها بر اساس دسترسی روی پلتفرم های مختلف نتیجه ای نخواهد داشت.

شرکت کنندگان ویدئویی

 

زوم در مقابل مایکروسافت تیمز: شرکت کنندگان ویدئویی

بسته به سایز کسب و کار و همچنین نیازهای شما ممکن است تعداد کسانی که می توانند در ویدئو کنفرانس شما شرکت کنند مهم نباشد. اما برای کسانی که به صورت از راه دور با تیم های بزرگ کار میکنند این فاکتور مهمی بوده و خوب است که بتوانید همه افراد گروه را در یک ویدئو کنفرانس در کنار هم داشته باشید.

از بین تمامی ابزارهای ویدئو کنفرانس زوم با پشتیبانی از نمایش 49 تصویر از بازدید کنندگان به طور همزمان از طریق نمایش گالری ویدئو یکی از بالاترین حدود پشتیبانی را دارد. علاوه بر آن شما می توانید تا صد شرکت کنند در پلن های رایگان برنامه (فقط تماشا و شنیدن صدا) و تا هزار شرکت کننده در پلن های غیر رایگان(فقط تماشا و شنیدن صدا)، در ویدئو کنفرانس خود داشته باشید.

البته شاید امکان نمایش تصویر 49 شرکت کننده در ویدئو کنفرانس کمی غیر ضروری به نظر برسد، اما نمی توان انکار کرد که بهتر است این امکان را داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید. همچنین از این امکان می توان برای کلاس های درس مجازی نیز استفاده کرد.

مایکروسافت تیمز تا همین اواخر تنها امکان نمایش، تا چهار تصویر از بازدیدکنندگان کنفرانس را در اختیار شما قرار می داد. اما با آپدیت جدیدی که هم اکنون عرضه شده این مقدار را به محدودیت منطقی تر 9 تصویر رسانده است. بعلاوه شما تنها هنگامی می توانید تماس ویدئویی را آغاز کنید که تعداد بیست یا کمتری شرکت کننده در گفت و گو حضور داشته باشند و سرویس تنها 9 نفر آخری را که صحبت کرده اند نمایش خواهد داد.

اگرچه این امکان برای شما وجود دارد تا تماس 250 نفر را در مایکروسافت تیمز میزبانی کنید و به کنفرانس دهنده امکان به اشتراک گذاشتن تصویر صفحه نمایش و ضبط تماس را نیز می دهد.

برنده زوم است : در این زمینه نیز زوم برنده است زیرا تعداد بسیار بیشتری ویدئو و صدا را از طرف شرکت کنندگان در کنفرانس پشتیبانی می کند.

امنیت در ویدئو کنفرانس ها

 

امنیت زوم در مقابل مایکروسافت تیمز:

اگر پیش از این هم مطالب ما را دنبال کرده باشید، با مشکلات امنیتی زوم که به آنها اشاره کردیم آشنا هستید. انستیتو زوم در اوایل آوریل سال جاری کار خود را برای نود روز برای برطرف کردن مشکلات امنیتی تعطیل نمود.

حاصل این کار آنها به روز رسانی هایی برای حل مشکلات امنیتی و اصلاح کد گذاری end to end و گام هایی برای حل مشکلات امنیتی Zoombombing بود.

تمامی این به روز رسانی ها نتایج خوبی در بر داشتند. اما تا زمانی که این نرم افزار از کد گذاری end to end  صحیحی استفاده کند و بتواند دوباره اعتماد افکار عمومی را به دست آورد، گزینه مناسبی برای استفاده در مشاغل حساس به حساب نمی آید.

به عنوان محصول کمپانی بزرگی که همیشه با مساله امنیت برای محصولاتش روبرو است طبیعی است مایکروسافت تیمز سابقه امنیتی بهتری نسبت به زوم داشته باشد. مایکروسافت تیمز از زمان انتشار از رمزگذاری end to end برای تمامی محتوایی که ارسال می کنید،

از قبیل فایل، تکتس و تصویر استفاده می کند. همچنین مایکروسافت تیمز ابزارهای بیشتری برای کنترل شرکت کنندگان از طریق مدیریت اینکه چه کسی می تواند محتوا یا پست به اشتراک بگذارد،

چه کسی می تواند چه به صورت مستقیم و چه به از طریق لابی های سیستم وارد اتاق های تیم شود و همچنین کنترل روی گفت و گوها در اختیار شما قرار می دهد.

برنده مایکروسافت تیمز است : زوم تلاش می کند مشکلات امنیتی خود را برطرف کند اما شکی وجود ندارد که مایکروسافت تیمز گزینه های امنیتی بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.

بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس

 

برنده نهایی

همانطور که در ابتدا اشاره شد هرکدام این نرم افزارها نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند و نمی توان به طور قطع یک برنده را انتخاب کرد. اگرچه احتمالا تمایز اینکه چه کسی از کدام سرویس بیشترین استفاده را خواهد برد کار ساده ای باشد.

اگر به دنبال ابزاری برای ویدئو کنفرانس می گردید شکی وجود ندارد که زوم بهترین انتخاب خواهد بود، چه برای تازه کارها و چه برای کسانی که می خواهند ویدئو کنفرانس های بزرگ برگزار کنند.

از سوی دیگر مایکروسافت تیمز به شما ابزار ویدئو کنفرانسی یکپارچه به همراه طیف وسیعی از عملکردها برای همکاری در کنفرانس را ارائه می دهد.

اگر برگزاری ویدئو کنفرانس بخش کوچکی از خواسته های شماست و بیشتر به برقراری ارتباط و همکاری از طریق نوشته و انتقال فایل( مخصوصا فایل های مایکروسافت آفیس) نیاز دارید بدون شک مایکروسافت تیمز بهترین گزینه برای رفع این نیازها در تیم و کسب و کار شماست.

 

دانلود از سایت اصلی  ( توجه کنید که بررای ورود به سایت اصلی از پراکسی استفاده کنید )

دانلود نسخه اندروید( گوگل پلی )

فروشگاه اینترنتی شاهین استوک، بررسی، انتخاب و خرید آنلاین

شاهین استوک به عنوان یکی از قدیمی‌ترین فروشگاه های اینترنتی با بیش از یک دهه تجربه،  موفق شده تا همگام با فروشگاه‌های معتبر جهان، به بزرگ‌ترین فروشگاه اینترنتی لوازم استوک ایران تبدیل شود. به محض ورود به سایت شاهین استوک با دنیایی از کالا رو به رو می‌شوید! هر آنچه که نیاز دارید، در اینجا پیدا خواهید کرد.

آدرس:پایینتر از میدان ولیعصر کوچه ولدی پلاک 33 طبقه 4

کلیه حقوق محفوظ است - کپی رایت 2022 شاهین استوک | طراحی سایت توسط دارکوب

پشتیبانی
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom attributes
 • Custom fields
Click outside to hide the compare bar
Compare
X