برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

علت استفاده از کدهای مخفی سازی در پرینترها

علت استفاده از کدهای مخفی سازی در پرینترها

در این مطلب قصد داریم درباره یک ویژگی مخفی پرینترها با عنوان علت استفاده از کدهای مخفی سازی در پرینترها روی کاغذ صحبت کنیم.

از طریق این ویژگی سازمان های جاسوسی میتوانند کاربران مظنون را ردیابی کنند و یا حتی بالاتر از آن اطلاعات چاپ شده روی اسناد را ردگیری کنند.

علت استفاده از کدهای مخفی سازی در پرینترها
علت استفاده از کدهای مخفی سازی در پرینترها

نحوه مخفی سازی کدها توسط پرینتر :

اولین بار این خبر توسط PCWorld در سال ۲۰۰۴ با این عنوان منتشر کرد که پرینترهای رنگی الگوهای کدگذاری در اسناد چاپ شده مخفی میکنند. و این مخفی سازی کدها به صورت کدگذاری شماره سریال – زمان و تاریخ پرینت بود.

ظاهر و قالب کدهای ردیابی اسناد چگونه است ؟

قالب الگویی این کدهای مخفی از نقطه های کوچک با قطری کمتر از یک میلی متر میباشد.این الگو دارای سایه زرد رنگ است که در پس زمینه کاغذ ثبت میشود وتوسط چشم انسانی قابل مشاهده نیست .

سازنده در مورد این ویژگی به کاربران اطلاعاتی نمیداد فقط زمانی در مورد این ویژگی توضیح داده میشد که کاربر از آن مطلع بوده و پیرامون آن میپرسید. همچنین به فروشندگان جزیی گفته شده بود که در صورت سوال کاربر آگاه ، از آن تنها به عنوان یک ویژگی امنیتی یاد کنند.

کدهای مخفی سازی در پرینترها
کدهای مخفی سازی در پرینترها

ایده رمزنگاری اسناد چاپ شده از کجا بود

این ایده زمانی به وجود آمد که دولت‌ها امکان سواستفاده کردن از پرینترهای رنگی برای مقاصد جعل سند و یا حتی چاپ پول اظهار نگرانی می‌کردند. این ویژگی یک استاندارد رسمی نبوده و حتی اجباری برای سازندگان پرینتر به منظور جاسازی آن وجود نداشته است.

در برخی از کشورها، واردات پرینترهایی که از عدم استفاده از آن‌ها برای مقاصد غیر قانونی و جعل سند اطمینانی وجود نداشت جلوگیری می‌شد. شاید این موضوع یکی از دلایل تشویق سازندگان به جاسازی کدهای ردیابی در اسناد پرینتت شده توسط پرینترهای خود باشد.

جهت آشنایی با انواع پرینترها میتوانید به مقاله ای با عنوان معرفی انواع پرینترها مراجعه کنید.شما کاربران عزیز میتوانید جهت مشاهده قیمت پرینتر – خرید پرینتر – فروش پرینتر به سایت shahinstock مراجعه کنید.

شاد و پولدار باشید

شاهین استوک

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا