کامپیوترهای کوچک یا SSF (مینی کیس) ارسال دیدگاه

کامپیوترهای کوچک یا SSF (مینی کیس)

 

SFF مخفف کلمات small form factor (SFF) است .این اصطلاح به کامپیوترهای اطلاق می گردد که از اندازه استاندارد تعریف شده در صنعت کامپیوتر کوچک تر هستند .

با بیان فنی تر , SFF ها به کامپیوترهای گفته می شود که اندازه مادربورد آنها از اندازه استاندارد microATX (اندازه استاندارد مادربوردها که در سال ۱۹۹۷ در صنعت کامپیوتر های مطرح شدند و ابعاد آن ۲۴۴ × ۲۴۴ mm است ) کوچک تر است .

اولین بار کمپانی شاتل SFF را به خط تولید خود اضافه کرد .

اندازه کوچک و وزن سبک این سری از پی سی ها به سرعت باعث محبوبیت آنها در بین کاربران خانگی شد . این کاربران  حتی از این خوشحال بودند که براحتی می توانستند کامپیوتر خود را جابجا کنند ( در این دوران صنعت ساخت لپ تاپ ها هنوز به تکامل نرسیده بود ) .

به زودی شرکت ها و آفیس ها نیز به این ساخته ها علاقه مند شدند . با جایگزینی SFF با کیس های بزرگ مقدار زیادی در فضای کاری دفاتر اداری و شرکت ها صرفه جویی می شد . این مزیت یکی از مهمترین عوامل استقبال در تقاضا و در نتیجه رشد در عرضه SFF ها بود .

تعریف خاصی برای اندازه ابعاد SFF ها وجود ندارد و کمپانی های عرضه کننده با توجه به نوع فروش و بازار خودشان اقدام به طراحی ابعاد مختلفی می کنند .

اصطلاحاتی مانند USFF به معنای الترا (باریک ) و یا SFF Compaq (حتی کوچک تر از الترا) نمونه ای از این سری تولیدات هستند .

ما در فروشگاه شاهین استوک چند مورد از این نمونه ها را برای فروش عرضه و مشخصات فنی آن را بررسی کرده ایم مانند مینی کیس اچ پی HP Compaq 8000F Elite Ultra

مینی کیس اچ پی الترا 8000fپس تا اینجا به این نتیجه رسیدیم که به کاربردن اصطلاح مینی کیس برای این سری از تولیدات در اصل اشتباه است ولی از آن جا که این اصطلاح در بین کاربران و حتی فروشندگان این محصولات لفظی جا افتاده است ، ما نیز برای معرفی از واژه مینی کیس استفاده می کنیم .

مینی کیس ها خانواده دیگر از کامپیوترها هستند که معمولا بدون کیس تولید می شوند در آینده نزدیک مطالبی در مورد مینی کیس ها برای شما به اشتراک می گذاریم .

 

 

 

شاد و پولدار باشید .

شاهین استوک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X