۷ نکته طلایی در استفاده از شارژر لپ تاپ ارسال دیدگاه

۷ نکته طلایی  در استفاده از شارژر لپ تاپ

این روزها با رشد روز افزون استفاده از رایانه های همراه در ایران و کاربردی شدن کار با نرم افزارهای کاربردی در بیرون از محیط خانه سوالات زیادی در حوزه استفاده بهینه از لپ تاپ ها و لوازم جانبی آنها مطرح می شود .

یکی از دغدغه های اصلی در کار با رایانه های همراه شارژ باتری و طول عمر مفید باتری آنهاست . با توجه به شروع فروش آداپتورها وشارژرهای انواع لپ تاپ در فروشگاه شاهین استوک , پرسش هایی درباره  شکل صحیح استفاده از شارژر و باتری در ذهن کاربران شکل گرفته است ؛ که در این نوشتار با مطرح کردن ۷ نکته طلایی در استفاده از شارژر لپ تاپ راهنمایی خوبی برای شما همراهان شاهین استوک فراهم کرده ایم :

 

۱-  یکی از مهمترین نکات در مورد نگهداری از باتری دمای محیطی است

سعی کنید باتری لپ تاپ را در دمای بین ۲۰ تا ۲۵ درجه سانتیگراد نگه دارید. گرما بدترین اثر رو روی باتری لپ تاپ می گذارد. اگر خواستید باتری را خارج از لپ تاپ نگه دارید، توصیه میشود وقتی شارژ باتری ۴۰ الی ۵۰ درصد است، این کار را انجام دهید.
۲- یکی از بیشترین موردهای مراجعه به تعمیرکاران لپ تاپ ، شکستن سوکت شارژ است . پس مراقب باشید با زور شارژر لپ تاپ را وصل نکنید. چون احتمال شکستگی کانکتور شارژر لپ تاپ وجود دارد.

۳-هرگز در موقع کار با لپ تاپ باتری را شارژ نکنید . در این حالت به عالت شارژ و دشارژه شدن عمر باتری شما کوتاه می شود .

۴-  در صورت غیرقابل استفاده شدن و خرابی  باتری و تصمیم برای تعویض آن ، حتما باتری معتبر تهیه کنید. برای ۱۰۰۰ تومان بالا و پایین بودن قیمت باتری ارزش آسیب رسیدن با دستگاه لپ تاپ را ندارد.

۵ -باتری لپ تاپ را در جای مرطوب نگهداری نکنید. چون هوای مرطوب باعث میشود پین های باتری سولفاته شود و در این حالت ارتباط بین لپ تاپ و باتری از بین می رود . ما درفروشگاه شاهین استوک معمولا با این مورد برخورد داریم و لپ تاپ هایی برای قسمت تعمیر فرستاده می شوند که باطری و سوکت اتصال آن کاملا سولفاته شده است .

۶- در حال کار با لپ تاپ هیچگاه باتری را از لپ تاپ جدا نکنید. حتی اگر شارژر لپ تاپ به دستگاه وصل باشد. چون این کار باعث می شود یک وقفه خیلی کوچک بین قطع شدن باتری و وصل شدن شارژر اتفاق بیافتد. همین مورد ممکن است صدمات جبران ناپذیری به هارد لپ تاپ بزند.

۷- توصیه می شود ابتدا شارژر لپ تاپ را به برق وصل کنید و بعد از آن آداپتور شارژر را به لپ تاپ بزنید. چون بعد از اتصال آداپتور یا شارژر لپ تاپ به برق، مدت زمان خیلی کوتاهی طول می کشد تا به ثبات ولتاژی برسد.

 

شارژر لپ تاپ

 

برای راهنمایی بیشتر می توانید به نوشتار ” چگونه بالاترین بازده را از شارژر و باطری لپ تاپ خود داشته باشیم ” در قسمت مقالات فروشگاه شاهین استوک مراجعه نمایید .

 

 

 

شاد و پولدار باشید .

شاهین استوک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X