برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
چند راهکار برای استخدام و کاریابی
برای استخدام و کاریابی در مرحله اول باید گزینش شوید و در مرحله مصاحبه گوی سبقت را از دیگر رقبا بربایید. اولین قدم در راه پر پیچ و خم استخدام و کاریابی در واقع داشتن یک رزومه مناسب می باشد. اما در این راه رزومه همه ماجرا نیست و ادامه قصه توسط مصاحبه و سایر مراحل استخدامی تعریف می شود. ظاهر مناسب، می تواند گره های کور مصاحبه را باز کند، شاید کارفرما به علت همین آشفتگی ظاهری شما را قبول نکند. بالاخره بخش زیادی از مسیر استخدام و کاریابی  به همین ظاهر مربوط می شود. نحوه صحبت کردن شما هم می تواند در فرایند استخدام و کاریابی تاثیر گذار باشد.
اعتماد به نفس کافی و به اندازه چیزی است که اکثر کارفرمایان به دنبال آن هستند، این نوع اعتماد به نفس می تواند کارایی شرکت را بالا ببرد. خط و نشان کشیدن و بیان نباید ها در مصاحبه می تواند فرایند استخدام و کاریابی را پیچیده کند. لطفا به اندازه شرایط برای استخدام و کاریابی تعیین کنید و کارفرمایان را فراری ندهید.  نکته جالبی در مورد استخدام و کاریابی  وجود دارد و آن شباهت زیاد مصاحبه و کنکور می باشد. شما می توانید برای دارا بودن عملکرد بهتری در استخدام و کاریابی، این گونه تصور کنید که استخدام شما مثل یک تست کنکور است که در همان دقایق اول تکلیف آن مشخص خواهد شد. همان طور که در بالا اشاره کردیم ظاهر شما در فرایند استخدام و کاریابی  بسیار مهم است و این مساله برای آقایان و خانم ها مشترک است. بهتر است خانم ها ظاهری موجه داشته باشند و آرایشی ملایم داشته باشند، آقایان هم بهتر است به نظافت خود توجه ویژه ای کنند و تیپ رسمی داشته باشند.
استخدام و کاریابی برای کارفرمایان
اگر قصد استخدام کارمندان جدید دارید باید به نکات زیر توجه کافی را داشته باشید و از راه های پیشنهادی زیر برای افزایش سرعت  استخدام نیروی مورد نیازتان استفاده کنید. می توانید برای درج آگهی از سایت مختص شرکت یا سایت برند خودتان استفاده کرده و آگهی استخدام مناسبی را در آن منتشر کنید. گزینه های مطرح دیگر عبارتند از: مجلات و  نیازمندی های روزنامه ها، درج آگهی در مراکز مخصوص کاریابی، درج آگهی در مراکز آموزشی و غیره. سایت هایی در اینترنت موجود هستند که در حوزه کاریابی فعالیت می کنند و یکی از مناسب ترین مکان ها برای درج این گونه آگهی ها می باشند.
بالا