برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

نتیجه ای یافت نشد

املاک چیست؟ در این مقاله واژه‎ هایی مربوط به صنعت املاک و ساختمان را برای شما عزیزان تعریف می‎نمائیم.
  1.  املاک: تسلط داشتن افراد حقیقی یا حقوقی به دارائی های مثل ساختمان یا زمین را املاک گویند.
  2.  مالک: هر فردی که حقیقی یا حقوقی و بر دارائی هایی چون زمین یا ساختمان تسلط داشته باشد را مالک گویند.
  3.  واحد مسکونی: به محوطه‌، مکان و یا فضا که یک یا چند نفر در آن سکونت داشته باشند واحد مسکونی گفته می شود.
  4.  مجتمع: املاک اگر از چند واحد با فضای مشترک تشکیل شده باشند به آن ها مجتمع گفته می شود، این مجتمع ها در دو نوع تجاری و مسکونی ساخته می شوند.
انواع املاک و تعاریف آن ها
  1. زمین : به مکان هایی که در آن ها هیچ بنایی صورت نگیرد زمین گفته می شود ممکن است زمین ها بر اساس نوع محلی که قرار دارند خصوصیت های متفاوتی داشته باشند برای مثال حالت تپه ای در ارتفاعات دارند یا به علت فرسایش بلندی و پستی خواهند داشت.
  2. آپارتمان : واحد هایی که در یک ساختمان یا چند ساختمان با هم از لحاظ ورودی اصلی،راه پله و حتی حیاط و پارکینگ مشترک باشند آپارتمان گفته می شود. معمولا این نوع از املاک به صورت 2 طبقه به بالا ساخته می شوند که به صورت واحد های مسکونی،تجاری و همچنین اداری کاربرد دارند.
  3. کلنگی : این نوع از ملک مورد استفاده قرار نمی گیرد و باید تخریب و از نو ساخته شود. متاسفانه در ایران املاک خیلی زود کلنگی و غیر قابل استفاده می شوند. مستغلات:به ملک هایی که برای یک خانواده یا تولیدی و حتی شرکت مورد استفاده قرار گیرد و به صورت دربست باشد که در بنگاه املاک اگر ملکی به طور یک جا اجاره یا فروخته شود به آن مستغلات گفته می شود.
  4. ملک اداری : به واحد هایی که اغلب به شکل آپارتمانی هستند ولی مجوز اداری را از سازمان شهرداری می گیرند و با عنوان ملک اداری فعالیت می کنند،ملک اداری گفته می شود.
بالا