برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
سیستم های صوتی و تصویری
وقتی صحبت از صوتی و تصویری می شود همه ی ما نا خودآگاه به تلویزیون و رادیو فکر می کنیم!این دو سیستم صوتی هستند و فقط تلویزیون از دسته صوتی و تصویری محسوب می شود و سال هاست که همراه ما هستند، رادیو یک سیستم صوتی است که خیلی از ما در خانه حداقل یکی از آن را داریم. در گذشته برای اطلاع رسانی و همین طور شنیدن داستان ها و آهنگ ها از سیستم صوتی رادیو استفاده می شد. اما امروزه تکنولوژی در زمینه صوتی و تصویری بسیار پیشرفت کرده و هر روز شاهد نمونه ی جدیدی از سیستم های صوتی و تصویری هستیم.
آشنایی با معنای اصطلاحات تخصصی در مورد سیستم‌های صوتی و تصویری
1080p ،9،2 اسپیکرهای نواری،  و....شاید برای شما اصطلاحاتی باشند که ناآشنا هستند باید بدانید که دنیای محصولات صوتی و تصویری سرشار از اصطلاحات فنی و حروف های اختصاری می باشند، تمامی موارد و این اصطلاحات به شما در انتخاب محصول صوتی و تصویری بسیار کمک می کند و از این قابلیت های رنگارنگ می توانید به طور صحیح بهره ببرید.
برای مثال اسپیکر های نواری یا Soundbar در سیستم های صوتی و تصویری برای ارائه نمودن و طراحی  صدای ساراند به افرادی است که در خانه فضای لازم جهت قرار دادن هر پنج تا اسپیکر را نداشته باشند. در واقع می توان گفت مکان قرار گیری Soundbar (اسپیکر های نواری ) در قسمت پایین تلویزیون‌های HD می باشد.
معمولا این نوار می تواند چند اسپیکر را در خودش جای دهد و به طور بهینه و بسیار مناسب بهترین صدا را ارائه دهد و در عین حال می توانند نسبت به اسپیکر های معمولی تلویزیون ها صدایی عمیق تر و گسترده تر از خود ارائه دهند.
اسپیکرهای نواری اغلب قسمت عمده‌ای از آن ها به ساب ووفر مجهز می باشد تا توانایی پوشش فرکانس‌های پایین و مهم را داشته باشند. به دلیل این که به صورت مجزا نیاز به تامین برق دارند باید یک پریز جداگانه برای آن ها در نظر گرفت.
بالا