استراتژی سازمان

مأموریت کلی سازمان را به مأموریت تیم ها تبدیل کنید ارسال دیدگاه

بعنوان مدیر باید به طور کامل چشم انداز، اهداف و استراتژی های کسب و کار سازمان خود را بفهمید و از چگونگی ارتباط مأموریت گروه های کاری تان با چشم انداز و استراتژی کلی سازمان آگاه باشید. البته ارتباط این دو با هم یکی از وظایف مهم شماست.
شما باید بتوانید مفاهیم گسترده، عظیم و دور از دسترس را به اهداف و اقدامات عینی و ملموس تبدیل نمایند.

پیشنهادهای زیر میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند

زمانی را به منظور بحث و بررسی درباره ی اهداف، چشم انداز و استراتژی سازمان، به اعضای گروهتان اختصاص دهید. و اطمینان یابید که اعضای گروهتان به خوبی به این موارد آگاهاند.

فرایندهای حیاتی مرتبط با موفقیت سازمان را به خوبی و با دقت شناسایی و درک کنید. سپس نقش گروهتان را در بهبود آنها بررسی نمایید ( خیلی مهم )

هر زمان که درباره ی گروهتان سخن می گویید، مداوم اهداف و نقش ها را با اهداف سازمانی مرتبط سازید. هر چه شفاف تر و واضح تر درباره ی نقش گروهتان در دستیابی به اهداف سخن بگویید، نتایج دقیق تر و مفیدتری میتوانید بگیرید

بررسی کنید و ببینید سازمان از گروه های زیر مجموعه شما چه انتظاراتی دارد. از نتایج ارزیابی های تیم تان توسط سازمان با خبر شوید. این ها اطلاعات اصلی و اساسی مورد نیاز شما برای تنظیم جهت گیری گروهتان محسوب می گردند

به دنبال اشتراکات بین گروهتان و سایر گروهها باشید. ممکن است حوزه هایی وجود داشته باشد که در آنها تلاش ها و اقدامات ترکیبی شما بهتر در خدمت سازمان قرار گیرد. ابتکار عمل را در دست بگیرید و برای جستجوی این گزینه ها با همتایان و همکارانتان در سایر گروهها وارد بحث و مباحثه شوید.

نکته مهم
این موضوع یکی از اقدامات حیاتی شما در قبال ارتباط سازمان با گروه تان است. لذا اگر به خوبی از فرایند و منطق این اهداف و چشم اندازها آو ارتباطات آنها گاه نیستید و نمی توانید به تمایز استراتژیکی آنها پی ببرید، از فردی متخصص دعوت کنید تا به شما کمک کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

X