برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
انتخاب لپ تاپ گیمینگ مناسب

انتخاب لپ تاپ گیمینگ مناسب

برای خرید لپ تاپ گیمینگ ابتدا باید در مورد خصوصیات دستگاه تصمیم گرفت. سپس از بین نمونه های مناسب با توجه به بودجه و موارد دیگر به مقایسه سیستم ها می پردازیم. یکی از نکات مهم در خرید سیستم مناسب بازی ، میزان کیفیت سیستم است. این مسئله میزان عمر لپ تاپ را نشان میدهد و بطور کلی نشان می دهد که لپ تاپ تا چه حد عملکرد مناسبی خواهد داشت . در خصوص لپ تاپ های گیمینگ ، ظرفیت کارت گرافیک و شرکت سازنده آن ، پردازنده و تعداد هسته و نسل پردازنده ، حافظه ویدیویی، حافظه داخلی و نوع آن و میزان رم اهمیت دارند . میزان کارت گرافیک و پردازنده با توجه به سطح گرافیکی کار شما و بازی انتخاب میشود . کارت گرافیکی بر حسب عملکرد بازی انجام میشود برای بازی های کلاسیک GTX960M گزینه مناسبی است اما اگر عملکرد بازی به دقت بیشتری نیاز دارد GTX 1050گزینه بهتری است و عملکرد بالاتری دارد اما GTX 1060 گزینه گران تری است ولی از بابت پشتیبانی کامل و همه جانبه بهترین است. فردی که تصمیم به خرید لپ تاپ گیمینگ دارد با تمام هزینه های آن آشناست و قصد دارد بهترین خرید را انجام دهد. اما پردازنده نقش موثری دارد به طوری که اگر سطح پایین باشد عملکرد کارت گرافیک خودش را نشان نمیدهد. پس باید متناسب با یکدیگر انتخاب شوند. حافظه ویدویی از ۲ گیگابایت تا ۶ گیگابایت می باشد که ۶ گیگاباتی انتخاب بهتری است. معمولا به پردازش اطلاعات گرافیکی در کارت گرافیک ارتباط دارد. انتخاب حافظه را با توجه به هدفی که دارید انتخاب کنید تا از این نظر هم سیستم کامل باشد. هارد از نوع SSD گزینه بهتری است این انتخاب سرعت را افزایش میدهد. برای خرید لپ تاپ مناسب بازی با توجه به نیاز های خود انتخاب کنید تا سیستم کارا باشد.

خرید لپ تاپ گیمینگ یک انتخاب بر حسب نیاز های کاربر است.
خرید لپ تاپ گیمینگ یک انتخاب بر حسب نیاز های کاربر است.

چالش های خرید لپ تاپ گیمینگ

خرید لپ تاپ مناسب برای بازی هزینه بر است اما ارزش چنین خرجی را دارد. اکثر سیستم های مناسب بازی هزینه ی بالایی دارند اما این امر برای میزان پردازشی که انجام میدهند کاملا معقول است. با توجه به بودجه ای که دارید برنامه ریزی میکنید و نیاز های سیستم را میسنجید ولی آخر در خرید لپ تاپ مناسب برای بازی به مشکل میخورید. قیمت بالای این سیستم تنها عیب آنها محسوب میشود که البته قابلیت حرکت و جا به جایی سیستم گیمینگ هم وجود ندارد ولی این مشکل با وجود لپ تاپ ها حل میشود. اما مشکل قیمت بالای این سیستم ها مسئله دیگری است. خرید لپ تاپ گیمینگ به صورت استوک یکی راه های حل این مشکل است. کالای استوک دیجیتالی کمی شک برانگیز است اما با آشنایی به روند انتخاب می توانید بهترین خرید را با هزینه بسیار کمتری انجام دهید. دستگاه های استوک درجه بندی می شوند. درجه یک آنها تنها از حالت آکبند خارج شده و محصول به صورت نو است و هیچ تفاوتی با کالای آکبند ندارد. اما در درجه دوم کمی محصول خط و خش های جزئی دارد که عموما آنچنان جدی نیست. در درجه های پایین تر محصول به طور تخصصی بررسی میشود و در صورت لزوم تعمیر میشود و اینگونه وارد چرخه بازار می شود. خرید لپ تاپ گیمینگ به صورت دست دوم یکی از راه های صرفه جویی در هزینه ها است. از این طریق کمبود بودجه جبران میشود.

اگر به دنبال خرید لپ تاپ استوک یا سیستم مناسب برای بازی هستید می توانید به بخش محصولات فروشگاه اینترنتی شاهین استوک مراجعه نمایید و با توجه به بودجه و نیازمندی های مورد نظرتان سیستم دلخواهتان را انتخاب و سفارش دهید .

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا