برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
امتیاز بالای تعمیرپذیری لپ تاپ Surface 3

امتیاز بالای تعمیرپذیری لپ تاپ Surface 3

مایکروسافت در رویداد Surface امسال، ادعا کرد که قابلیت تعمیر لپ‌تاپ Surface را بهبود بخشیده و کاربران می‌توانند با سهولت لپ‌تاپ را باز کرده و اجزای آن را جدا کنند. مدل‌های پیشین سرفیس سابقه‌ی بدی در تعمیرپذیری و جداسازی داشته‌اند و اگر به یاد بیاورید، لپ‌تاپ Surface 2 در شاخص تعمیرپذیری از iFixit امتیاز ۰ را کسب کرده بود. اما خبر خوب این است که لپ‌تاپ Surface3 موفق به کسب امتیاز ۵ از ۱۰ در تعمیرپذیری از iFixit شده است.
در لپ تاپ Surface 3تمامی اجزا توسط آهن‌ربا و پیچ‌ها در کنار هم نگه داشته شده‌اند درنتیجه امکان بازکردن و جدا کردن اجزا برای تعمیرات مختلف ساده‌تر خواهد بود. در زیر لپ‌تاپ، ۴ پیچ مخفی قرار گرفته که صفحه‌کلید را از لپ‌تاپ کاملا جدا خواهد کرد و این قدم اول متخصصان و تعمیرکاران است که تمامی اجزا را آشکار خواهد ساخت.
ازآنجاکه مایکروسافت از اجزای ماژولار در داخل این دستگاه استفاده کرده، جایگزین کردن همه‌ی اجزاء بسیار آسان است. به‌عنوان مثال، SSD فقط با پیچ در این لپ‌تاپ قرار گرفته است درنتیجه با سهولت جایگزین خواهد شد. درواقع پس از بازکردن پیچ‌های اولیه و برداشتن صفحه‌کلید، کاربران می‌توانند به‌راحتی صفحه‌نمایش را هم جدا و جایگزین کنند. تنها چیزی که واقعا جایگزینی آن سخت است، باتری بوده که در جای خود چسبانده شده است .
طراحی بهتر و دسترسی آسان به مؤلفه‌ها در این مدل باعث شده است تا امتیاز لپ‌تاپ Surfaceدر تعمیرپذیری از ۰ به ۵ برسد. درحالی‌که مایکروسافت هنوز هم جای پیشرفت دارد و می‌تواند این سری از محصولات را اصلاح کند، اما به‌هرجهت لپ‌تاپ Surface 3 هنوز هم بهتر از لپ‌تاپ Surface 2 است.

منبع : MsPoweruser

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا