برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

همکاری Uber و NASA بر سر پروژه تاکسی هوایی

همکاری Uber و NASA بر سر پروژه تاکسی هوایی

کمی با اوبر آشنا شوید  ؟

اوبر (Uber) یک سرویس  هم سفری آنلاین مستقر در سان فرانسیسکو است. نحوه کارکرد این اپلیکیشن به این گونه است که به طور خودکار ، مسافرین را با نزدیکترین راننده مرتبط می‌سازد و موقعیت مسافر را به راننده می‌فرستد.و به صورت انلاین کرایه را محاسبه و به راننده اعلام میکند.

پروژه ی Elevate :

پروژه ی Elevate یکی از پروژه هایی است که از سال گذشته تاکنون شاید نام آن را زیاد شنید باشید و اطلاعاتی نیز در این خصوص داشته باشید. Elevate یکی از پروژه های بزرگ در زمینه ی حمل و نقل مسافران به صورت هوایی در سطح شهر می باشد که امروز در خبرها منتشر شد که دو کمپانی Uber و NASA قرار است به طور مشترک بر سر این موضوع فعالیت داشته باشند و احتمالا تا سال ۲۰۲۰ این پروژه عملی خواهد شد.

تاکسی پرنده

در حاشیه های اخبار اینگونه ذکر شده بود که گویا Uber در خصوص همکاری خود با NASA اعلام کرده است که برای اولین بار می باشد NASA در یک پروژه ی پرواز کم ارتفاع اعلام همکاری نموده و قطعا این همکاری آینده ای روشن خواهد داشت. وظیفه ی NASA در این پروژه طراحی نرم افزاری برای مدیریت خطوی هوایی تاکسی ها می باشد و انتظار میرود تا سال ۲۰۲۰ در برخی از شهرهای آمریکا این پروژ اجرایی شود.

در این طرح قرار است چهار مسافر بتوانند با سرعت ۳۲۰ کیلیومتر بر ثانیه به سمت مقصد خود پرواز نمایند و یعنی یک مسیر یک ساعت و نیم را در طی تنها نیم ساعت طی نمایند. اکنون NASA در حال طراحی یک سیستم هوایی کنترل ترافیک برای تاکسی های هوایی می باشد تا عبور و مرور آن ها راحت تر و ایمن تر صورت پذیرد.

تاکسی پرنده اوبر

با پیشرفت تکنولوژی هر روز شاهد پروژه های جدیدی هستیم که قرار است در آینده ای نزدیک اجرایی شوند و این موضوع سبب شده است که بسیاری از افراد و شرکت ها مشتاق به مطرح کردن نام خود و اعلام فعالیت در این عرصه باشند و هم اکنون نیز با شروع همکاری این دو شرکت می توانیم به اجرایی شدن این پروژه امیدوار باشیم.

برگرفته از سایت : zoomtech

 

شاد و پولدار باشید

شاهین استوک

 

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا